Mr Matt Ward
Headteacher
Mr Tom Jones
Deputy Headteacher, Designated Safeguarding Lead, Science Lead & Y6 Team
Mrs Cathy Hogan
SENDCo & Inclusion Lead
Mrs Verity Groot
Bilingual & EAL Lead
Miss Liz Thompson
Early Years Lead & Reception Teacher
Mrs Nicola Robinson
Reception Teacher
Miss Lauren Stenhouse
Reception Teacher & Eco-School Lead
Mr Henry Edwards
Reception Teacher
Miss Laura Ward
Key Stage 1 Leader, Y2 Teacher & PSHE Lead
Miss Gemma Jordan
Y2 Teacher & Assistant SENCo
Miss Jess Draper
Y2 Teacher & Art Lead
Mrs Lucy Oades
Enterprise and Raising Aspirations Lead & Y4 Teacher
Mr Ben Collier
Y4 Teacher & RE Lead
Mr Tim Cook
Y4 Teacher
Mrs Jo Anderson
Music Teacher
Mrs Paula Pocock
Spanish Teacher
Mrs Sarah Adair
PPA Team
Miss Kelly Bain
Reception Learning Support Assistant
Mrs Mejra Stitkovac
Reception Learning Support Assistant
Mrs Kate Fletcher
Reception Learning Support Assistant
Mrs Jenny Finck
Reception Learning Support Assistant
Miss Vanessa Corker
Reception Learning Support Assistant
Mrs Lynsey Nicholson
Y2 Learning Support Assistant
Mrs Nataliia Scott
Y2 Learning Support Assistant
Mrs Dawn Hardy
Y2 Learning Support Assistant
Mrs Gillian Stables
Y4 Learning Support Assistant
Mrs Iram Kayani
Y4 Learning Support Assistant
Mr Richard Allen
Y4 Learning Support Assistant
Miss Steph Bellwood
Y6 Learning Support Assistant
Mrs Bev Faulder
Y6 Learning Support Assistant
Mrs Sarah Matthews
Assistant Headteacher, English Lead & Y4 Teacher
Mrs Katharine Peggs
Assistant Headteacher, Humanities and PE Lead & Y6 Teacher
Miss Helen Sykes
Assistant Headteacher, Maths Lead & Y5 Teacher
Jacqui Nicholson
Extended Services & Wellbeing Lead
Mrs Carrie Young
Year 1 Teacher & PSHE Lead
Miss Elena Stanbrook
Y1 Teacher
Miss Anna Askew
Y1 Teacher & Eco School Lead
Miss Clare Byatt
Lower Key Stage 2 Leader, Y3 Teacher & Humanities Lead
Miss Tory Tomlin
Y3 Teacher & English Team
Mrs Lucy Edwards
Y3 Teacher & SEND Team
Mrs Cath Laidler
Y3 Teacher & DT Lead
Mr Ed Snelders
Upper Key Stage 2 Leader, Y5 Teacher & English Team
Mr Tariq Farooqi
Y5 Teacher & ECT Lead
Mr Mark Rimmer
Y6 Teacher & DT Lead
Miss Alex Mackellar
Y6 Teacher & Computing Lead
Mrs Sharon Kennett
PPA Team & Y3 Team
Miss Katie Rennison
Sports Mentor
Mrs Ramune Masri
Y1 Learning Support Assistant
Mrs Janet Finnigan
Y1 Learning Support Assistant
Mrs Emily McDermott
Y1 Learning Support Assistant
Mrs Olena Horschkova
Y1 Learning Support Assistant
Mrs Shalina Hafiz
Y1 Learning Support Assistant
Mrs Rachael Spanner
Y3 Learning Support Assistant
Mr Ryan Mills
Y3 Support Assistant
Miss Kitty McKay
Y3 Learning Support Assistant
Miss Julie Lymath
Y5 Learning Support Assistant
Mrs Julie Sengupta
Y5 Learning Support Assistant & Medical Liaison
Mrs Jodie Leeson
Y5 Learning Support Assistant